Strona główna
Misja
Prace naukowe
Władze
Działalność
Konferencje
Publikacje
Aktualności
Współpraca
Formularz
MODEST
 


 

 

Wiadomości bieżące

 

 

22-06-2016

 

Konferencja CISIM 2016


Z przyjemnością informujemy Państwa, że Towarzystwo jest zaangażowane w organizację kolejnej konferencji CISIM, tj. CISIM 2016 – 15 międzynarodowa konferencja nt komputerowych systemów informacyjnych i zastosowań w zarządzaniu przemysłem, która odbędzie się w Wilnie, w dniach 14-16 września 2016 r.
www.uwb.lt/cisim2016
 

* * *

 

 

22-06-2016

 

Konferencja EURO 2016


Już za kilka dni zacznie się najważniejsza doroczna konferencja z dziedziny badań operacyjnych w Europie: EURO 2016 (prosimy nie mylić z mistrzostwami Europy w piłce nożnej): Poznań, 3-6 lipca 2016. Program jest już przygotowany i warto się nim zainteresować:
www.euro2016.poznan.pl
 

* * *

 

 

16-12-2015

 

Weryfikacja członkostwa w Towarzystwie


Od końca października 2015 r. trwa akcja weryfikacji członkostwa w Towarzystwie. Jest ona prowadzona zarówno dla uporządkowania stanu spraw w Towarzystwie, jak i ze względu na zewnętrzną sprawozdawczość, w tym także międzynarodową. O wynikach tej akcji poinformujemy Państwa na wiosnę 2016 roku.
 

* * *

 

16-12-2015

BOS 2016 w Pałacu Staszica w Warszawie,
12-14 października 2016 roku

Z ogromną przyjemnością informujemy, że kolejna konferencja BOS, BOS 2016, odbędzie się w dniach 12-14 października 2016 roku (środa-piątek) w Pałacu Staszica w Warszawie.

W najbliższych dniach rozesłane zostanie zaproszenie do zgłaszania referatów i uczestnictwa, jednakże już teraz kierujemy do wszystkich Państwa serdeczne zaproszenie i zachęcamy do kierowania zgłoszeń na adres poczty elektronicznej bos2016@ibspan.waw.pl (formularz rejestracyjny).
 
Tradycyjnie już, współorganizatorem konferencji BOS 2016 jest Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.
 
Podobnie, jak w przypadku konferencji BOS 2014, ważnym aspektem konferencji BOS 2016, w szczególności w kontekście współpracy z IBS PAN, jest jej ścisłe powiązanie z międzynarodowym seminarium International Workshop on Intuitionistic Fuzzy Sets and Generalized Nets, która odbywać się będzie w tym samym terminie, również w Pałacu Staszica.
 
Tradycyjnie już, częścią konferencji BOS 2016 będzie również seria referatów pod auspicjami European Working Group MODEST, tj. MODEST 2016 Workshop.
 

* * *

 

Konferencje BOS są jednym z najważniejszych forów polskiego środowiska naukowców i praktyków szeroko pojętych badań systemowych i operacyjnych. W organizowanych od prawie trzydziestu lat, obecnie co dwa lata, spotkaniach uczestniczy zazwyczaj około 150-200 osób i prezentowanych jest ponad 100 referatów, które po przejściu procedury recenzyjnej, są publikowane. Tematyka prezentowanych prac obejmuje bardzo szeroki zakres, od zagadnień teoretycznych i metodycznych po zastosowania w przemyśle, gospodarce, zarządzaniu, administracji, obronności itp. Część obrad konferencji przybiera postać autorskich seminariów, często na najwyższym poziomie naukowym, także na skalę międzynarodową.

 

 

16-10-2013

 

BOS 2014 w Pałacu Staszica w Warszawie, 24-26 września 2014 roku

 

Z przyjemnością informujemy, że kolejna konferencja BOS, tj. BOS 2014, odbędzie się w dniach 24-26 września 2014 roku (środa-piątek) w Pałacu Staszica w Warszawie.

 

W najbliższych dniach rozesłane zostanie zaproszenie do zgłaszania referatów i uczestnictwa, jednakże już teraz kierujemy do wszystkich Państwa serdeczne zaproszenie i zachęcamy do kierowania zgłoszeń na adres poczty elektronicznej bos2014@ibspan.waw.pl (formularz rejestracyjny).

 

Tradycyjnie już, współorganizatorem konferencji BOS 2014 jest Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.

 

Ważnym aspektem konferencji BOS 2014, w szczególności w kontekście współpracy z IBS PAN, jest jej ścisłe powiązanie z międzynarodową konferencją IEEE Intelligent Systems, która odbywać się będzie w tych samych dniach (24-26.IX.2014) w najbliższym sąsiedztwie (Hotel Gromada – Dom Chłopa).

 

Jednocześnie pragniemy także Państwa poinformować, że w dniach 22-24 września 2014 roku, a więc bezpośrednio przed konferencjami BOS 2014 oraz IEEE Intelligent Systems, odbędzie się również w Warszawie 7th International Conference on Soft Methods in Probabilistics and Statistics (SMPS 2014), a zatem będziemy mieli do czynienia z możliwością uczestniczenia w jednym tygodniu w trzech spotkaniach, których zakresy tematyczne są w wielu punktach zbieżne, a których organizacja jest w dużej mierze realizowana we współpracy między PTBOiS a IBS PAN.

 

*   *   *

Konferencje BOS są jednym z najważniejszych forów polskiego środowiska naukowców i praktyków szeroko pojętych badań systemowych i operacyjnych. W organizowanych od prawie trzydziestu lat, co dwa lata, spotkaniach uczestniczy zazwyczaj około 150-200 osób i prezentowanych jest ponad 100 referatów, które po przejściu procedury recenzyjnej, są publikowane. Tematyka prezentowanych prac obejmuje bardzo szeroki zakres, od zagadnień teoretycznych i metodycznych po zastosowania w przemyśle, gospodarce, zarządzaniu, administracji, obronności itp. Część obrad konferencji przybiera postać autorskich seminariów, często na najwyższym poziomie naukowym, także na skalę międzynarodową.

 

*   *   *

 

 

15-10-2013

 

Udział PTBOiS w 1 Kongresie Towarzystw Naukowych


W dniach 17-18 września miał miejsce pierwszy Kongres Towarzystw Naukowych, który odbył się w obrębie kampusu SGGW na warszawskim Ursynowie. W tym precedensowym spotkaniu wzięli także
udział przedstawiciele PTBOiS. Sekretarz Generalny Towarzystwa wygłosił referat, którego tekst zamieszczamy  poniżej.

 

 

*   *   *

 

 

15-03-2013

 

IFSA 2013 AWARD


Prof. Janusz Kacprzyk, Prezes PTBOiS, otrzymał IFSA 2013 Award, najbardziej prestiżowš nagrodę International Fuzzy Systems Association (IFSA), za całokształt osišgnięć naukowych w dziedzinie systemów rozmytych oraz działalnoœć na rzecz IFSA. Jest szóstym kolejnym laureatem tej nagrody, po profesorach L.A. Zadehu, G.J. Klirze, T. Terano, R.R. Yagerze i E. Trillasie.

 

*   *   *

 

webmaster: Aneta Pielak