26-08-2020

 

Szanowni Państwo, nowa data Konferencji BOS / SOR 2020 została wyznaczona na 14-15 grudnia 2020 r. (poniedziałek-wtorek). Konferencja odbędzie się w Pałacu Staszica w samym sercu Warszawy.

Został zaktualizowany formularz rejestracyjny, a w nim zmienione zostały terminy.

Proszę pamiętać, że jeśli Konferencja w całości będzie prowadzona on-line, to opłaty za nią zostaną znacznie obniżone.

Na dzień dzisiejszy obowiązuje dotychczasowa procedura publikacji (terminy znajdują się w nowym formularzu rejestracyjnym, jak również w zakładce "terminy")

Serdecznie zapraszam do udziału, z najlepszymi pozdrowieniami, w imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Operacyjnych i Systemowych

 

13-07-2020

 

Szanowni Państwo, odraczamy konferencję BOS/SOR2020, najprawdopodobniej do grudnia tego roku.

Nie zmienia to jednak procedury publikowania - ponownie przesunięto tylko terminy. Dziękujemy wszystkim, którzy już się zarejestrowali i przesłali swoje dokumenty, oraz tym, którzy zaproponowali specjalne sesje.

Został zaktualizowany formularz rejestracyjny, a w nim zmienione zostały terminy. Jeśli chodzi o procedurę wydawniczą- nadal zamierzamy wydać tom materiałów (być może nawet więcej niż jeden) w wydawnictwie Springer, zaś ewentualne inne teksty skierujemy do zaprzyjaźnionych czasopism. Dlatego też prosimy nie zwlekać z nadsyłaniem swoich referatów. Czekamy na Państwa udział, czy to osobiście, czy na odległość (w przypadku konferencji zdalnej), z najlepszymi pozdrowieniami, w imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Operacyjnych i Systemowych

 

23-06-2020

 

Szanowni Państwo,

ponawiamy nasze zaproszenie do udziału w konferencji BOS/SOR2020 (24-26.09.2020), dziękując zarazem wszystkim tym, którzy już zgłosili chęć udziału i nadesłali proponowane referaty. Dziękujemy także za propozycje sesji specjalnych. Został zaktualizowany formularz rejestracyjny, z którego zorientują się Państwo, że terminy uległy przesunięciu, przede wszystkim ze względu na sytuację epidemiczną. Z tego też powodu możliwa jest jeszcze zmiana co do formy i/lub terminu konferencji, o której zostaną Państwo, naturalnie, odpowiednio wcześnie poinformowani. Nie ulega zmianie ogólna procedura publikacyjna - nadal zamierzamy wydać tom materiałów (być może nawet więcej niż jeden) w wydawnictwie Springer, zaś ewentualne inne teksty skierujemy do zaprzyjaźnionych czasopism. Dlatego też prosimy nie zwlekać z nadsyłaniem swoich referatów. Osobną wiadomością poinformujemy także Państwa o drugiej edycji konkursu na książkę o tematyce badań operacyjnych i systemowych, do udziału w którym również serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem, w imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa badań Operacyjnych i Systemowych.

* * *

 

25-02-2020

 

BOS / SOR 2020 w Pałacu Staszica w Warszawie, 24-26 września 2020 roku

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że kolejna konferencja BOS / SOR 2020, odbędzie się w dniach 24-26 września 2020 roku (czwartek-sobota) w Pałacu Staszica w Warszawie.

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kierowania zgłoszeń na adres poczty elektronicznej bos2020@ibspan.waw.pl (formularz rejestracyjny).

Większość zasadniczej korespondencji, dotyczącej konferencji, będzie prowadzona w języku angielskim, ponieważ przewidujemy znacznie zwiększony udział uczestników z zagranicy w naszej konferencji, w tym, w szczególności – wykłady plenarne znanych na świecie specjalistów.

Stąd też i rozszerzony akronim naszej konferencji: BOS (badania Operacyjne i Systemowe) / SOR (Systems and Operational Research).

Tradycyjnie już, współorganizatorem konferencji BOS 2020 jest Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.

 

*   *   *

 

Konferencje BOS są jednym z najważniejszych forów polskiego środowiska naukowców i praktyków szeroko pojętych badań systemowych i operacyjnych. W organizowanych od ponad trzydziestu lat, obecnie co dwa lata, spotkaniach uczestniczy zazwyczaj około 150-200 osób i prezentowanych jest ponad 100 referatów, które po przejściu procedury recenzyjnej, są publikowane. Tematyka prezentowanych prac obejmuje bardzo szeroki zakres, od zagadnień teoretycznych i metodycznych po zastosowania w przemyśle, gospodarce, zarządzaniu, administracji, obronności itp. Część obrad konferencji przybiera postać autorskich seminariów, często na najwyższym poziomie naukowym, także na skalę międzynarodową.

 

*   *   *

 

 

 

Webmaster: Aneta M. Pielak