27/03/2024 

BOS / SOR 2024, 16-18 października 2024 roku

Z wielką przyjemnością informujemy, że kolejna konferencja BOS, BOS / SOR 2024, odbędzie się w dniach 16-18 października 2024 roku (środa-piątek) w trybie hybrydowym. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kierowania zgłoszeń na adres poczty elektronicznej bos2024@ibspan.waw.pl (formularz rejestracyjny). Większość zasadniczej korespondencji, dotyczącej konferencji, będzie prowadzona w języku angielskim,  ponieważ przewidujemy jak i poprzednio,  zwiększony udział uczestników z zagranicy  w naszej konferencji, w tym, w szczególności – wykłady plenarne znanych na świecie specjalistów.

Stąd też i rozszerzony akronim naszej konferencji: BOS (Badania Operacyjne i Systemowe) / SOR (Systems and Operational Research). Tradycyjnie już, współorganizatorem konferencji BOS/SOR 2022 jest Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.

***
Konferencje BOS są jednym z najważniejszych forów polskiego środowiska naukowców i praktyków szeroko pojętych badań systemowych i operacyjnych. Tematyka prezentowanych prac obejmuje bardzo szeroki zakres, od zagadnień teoretycznych i metodycznych po zastosowania w przemyśle, gospodarce, zarządzaniu, administracji, obronności itp. Część obrad konferencji przybiera postać autorskich seminariów, często na najwyższym poziomie naukowym, także na skalę międzynarodową.

Zgłoszone i zrecenzowane prace będą opublikowane, tak jak w przypadku ostatnich konferencji – w tomie wydawnictwa Springer i kilku wybranych czasopismach.